O FIRMĚ

Společnost STILO byla založena v roce 1999 v Itálii úspěšným aktivním automobilovým závodníkem Ludovicem Fassitellim. Název STILO bezprostředně souvisí se snahou společnosti vyrábět produkty, které mají svůj vlastní styl a netradiční vlastnosti a to zejména ve smyslu maximální funkčnosti. STILO je v současnosti nejdynamičtěji se rozvíjející výrobce automobilových přileb se zastoupením na všech kontinentech a ve všech automobilových disciplínách.

FIA WORLD TOURING CAR CHAMPIONSHIP 2014 - PAUL RICARDV roce 2000 firma představila první model speciální přilby pro rally s vlastním intercomem WRC03 a integrovaným mikrofonem a hned v následujícím roce s touto přilbou oslavil titul italského mistra Paolo Andreucci. V roce 2004 přilba WRC měla svou premiéru v mistrovství světa a získala vítězství na Dakaru. Od roku 2004 přilba STILO neodmyslitelně patří na hlavu každého mistra světa rally. Jedenáct po sobě jdoucích titulů mistra světa v rally! V roce 2009 firma STILO vyvinula jako první na světě duální intercom ST-30 se zabudovaným záložním intercomem. V roce 2010 uvedla na trh první otevřenou jet helmu s homologací FIA8860 a v roce 2011 vyvinula zcela novou řadu ZERO – nejlehčí integrální i otevřené přilby na světě nebo okruhový komunikační systém Verbacom s Bluetooth technologií. Díky tomuto převratnému technologickému pokroku firma STILO každým rokem přesvědčuje další prvotřídní jezdce o kvalitách svých produktů a rozšiřuje svou sbírku získaných titulů o seriály IRC, ERC, WTCC, F2, Pikes Peak a další.

Mezi jezdci spoléhajícími se na kvality přileb STILO můžeme jmenovat především 9-násobného mistra světa v rally Sébastiena Loeba, 4-násobného mistra světa v rally Sébastiena Ogiera, 2-násobného mistra světa v rally Carlose Sainze, mistry světa cestovních vozů Gabriele Tarquiniho, Roberta Huffa a José María Lópeze, formulové šampióny GP2 Davide Valsecchiho a Jolyona Palmera a další špičkové jezdce, jako je Mikko Hirvonen, Dani Sordo, Martin Prokop, Jan Kopecký, Nicola Larini, Stéphane Sarrazin, Augusto Farfus, Andreas Mikkelsen, Toni Vilander, Gianmaria Bruni a mnoho dalších.